אופני EVOKE

אופני EVOKE
אוגוסט 22, 2022 0 Comments

באיזו תדירות כדאי להחליף את השרשרת באופני EVOKE ?

אופני EVOKE הוא מותג שאולי שמעת עליו אם אתם מחפשים לרכוב על אופניים. מה גורם לאופניים EVOKE  כל כך מיוחדים? הנה כמה סיבות לשקול לקנות אופניים EVOKE .

כמה פעמים אתה צריך לשנות את השרשרת שלך על אופניים EVOKE . ניתן למדוד את אורך השרשרת על ידי החזקת סרגל לאורך השרשרת ויישור סימן האינץ ' עם הסיכה בקצה הסרגל. שמינית סנטימטר היא בערך אחוז מאורך השרשרת. הגיע הזמן להשיג שרשרת חדשה אם השרשרת שלך ארוכה בשש עשרה סנטימטר מאורכה המקורי.

האם אופני רטרו EVOKE הם רעיון טוב?

האם אופני רטרו EVOKE באמת רעיון טוב? בואו נסתכל על מה האופניים האלה וכיצד הם שונים מן הדגמים החדשים. אופני רטרו יתאימו לסגנון ולצרכים שלך, בין אם אתה מחפש אופני וינטג ' או אפשרות מודרנית ופונקציונלית. הם יהיו אותנטיים ועשויים מחלקים איכותיים. יתר על כן, הם יתנו לך את הסגנון והעמידות שאתה מחפש. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על היתרונות של אופני רטרו.

מה זה אופניים רטרו EVOKE ?

אופני רטרו EVOKE נוחים, בין היתר. השילוב של מרכיביו חשוב כדי להבטיח נוחות. המסגרת, הכידון והאוכף, כמו גם האחיזה והצמיגים, ממלאים תפקיד חשוב. אביזרים רבים זמינים לאופני רטרו. סל הוא אביזר נהדר. הסל הקדמי חזק ויש לו קירות גבוהים. זה יכול לשמש גם לאחסון מצרכים או מזון לכלבים. אופני רטרו הם אופציה נהדרת עבור נוסעים שרוצים לקחת את העיר באופניים.

מסגרות אופניים עשויות בדרך כלל מסיבי פחמן, פלדה או אלומיניום. המחיר של אופניים טיטניום משתנה, אבל זה קל מאוד. אופניים אלה עשויים לעתים קרובות סיבי פחמן, כי הם נוקשים מאוד. בעוד שאלומיניום פחות סלחני מסיבי פחמן, זהו החומר הנפוץ ביותר המשמש באופניים בינוניים וברמת כניסה. אלומיניום הוא בחירה טובה לקרקע אמצעית, אך הוא נוקשה מכדי להשתמש בו באופני רטרו EVOKE .

לאופני רטרו EVOKE יש לרוב ידיות וכיסויי בלמים ייחודיים. לאופניים מודרניים יש צינור עליון אופקי. לאופני רטרו יש סורגים עבים יותר. אופני רטרו קלים יותר לטיפול מאשר עמיתיהם המודרניים. סגנון זה של אופניים הוא בחירה מושלמת עבור נוסעים שרוצים ליהנות בחוץ מבלי להתפשר על נוחות. האוכף והברים נוחים לרוכבים קצרים וגבוהים כאחד.

האם אופני רטרו טובים?

האם אופני רטרו טובים? המונח "רטרו", לעומת זאת, מתייחס למשהו מן העבר. אבל האם אופני רטרו הם כולם אופניים מיושנים עם סל? רטרו מתייחס לאופניים שנעשו לפני יותר מ -10 שנים. ובעוד שרבים מהקלאסיקות הללו עדיין במצב רכיבה נהדר, רוב אופני הרטרו מיוצרים בטכנולוגיות וחומרים מיושנים. זה אומר שהם לא בטוחים לשימוש יומיומי.

כשמדובר בבלמים, לאופני רטרו היו כמה סוגים. בלמי רכבת היו הסוג הראשון. הם עצרו את הגלגל מלהסתובב לאחור. בלם הרכבת סיפק מעט אפנון וכוח עצירה מוגבל. סוג אחר היה בלמי צמיגים. זה היה חתיכת עץ בצד אחד של הצמיג שהאט אותו. לשניהם היה אפנון הגון אך חסר כוח. בלמי שפה אלה עדיין פופולריים על אופני רטרו.

לאופני רטרו יש הבדלים רבים מאופניים מודרניים. ההילוכים שלהם שונים. בהשוואה לאופניים מודרניים, אין להם מנופי הילוכים. הם משתמשים בחיכוך במקום. ההבדל הוא לא דרמטי כמו שזה נשמע. ההילוכים ניתן לשנות באופן ידני, או פנימי באמצעות מנוף הסטה. אבל בין אם אתה מתחיל או מומחה, אופני רטרו יכולים להיות נהדרים עבורך.

אופניים רטרו למכירה

רוכבים רבים נהנים מרכיבה על אופניים קלאסיים משנת 1920 ו -1930. עם זאת, אחרים מעדיפים את הריגושים המודרניים של האופניים המגוונים והחזקים יותר. ניתן להשתמש באופני רטרו כדי לשחזר את סגנון הווינטאג ' של האופניים האהובים עליכם, לא משנה אם אתם רוכבים קלאסיים או אופנוענים מודרניים. לפני שתבצע את הרכישה, הקפד לשקול את כל הרכיבים להיכנס אופניים. כדי להקל על הרכישה, ריכזנו עבורכם רשימת תכונות שיש לחפש בעת רכישת אופני רטרו חדשים.

אופניים מודרניים יש צינור העליון 56 ס מ. לאופני רטרו צינור עליון אופקי וצינור עליון משופע. לאופניים מודרניים יש סורגים עבים יותר וכיסויי בלמים מעוקלים. מסגרת אופני רטרו עשויה לרוב ממסגרת צינורית מפלדה חזקה שקל יותר לתמרן ולרכוב מאשר המקבילה המודרנית שלה. אתה יכול לרכוש אופני רטרו חדשים בחנות האופניים המקומית שלך, או לבדוק סוחר קרוב אליך.

אופני רטרו היו במקור אופניים, אך היצרנים שינו אותם כך שייראו אותנטיים ורטרו יותר מבלי לוותר על תכונות מודרניות. לאופניים אלה יש לעתים קרובות פנסי ראש עגולים, מושבים תפורים וערכות צבעים עדינות. יש להם גם גלגלים חישורים תיל או גלגלים יצוקים שנראים כמו חישורים. מרוצי הקפה המודרניים היו במקור אופני רטרו. עם זאת, הם שונו כך שייראו יותר כמו אופני מירוץ מודרניים על ידי הוספת סורגים נמוכים, מעטפת פנסים, גבנון מושב למושב אחורי וסורגים נמוכים.